Kiedyś komunikowaliśmy się za pomocą bliżej nieokreślonych dźwięków, przy ewentualnym wsparciu maczugi, jeśli interlokutor był oporny z przyswojeniem treści.

Później pojawiły się hieroglify, następnie słowo pisane, świat wirtualny, a teraz… wszystko wraca na swoje miejsce! 🙂 Znowu królują święte znaki, czyli emoji, obsługa gestami (nieco bardziej wysublimowana forma gestu Kozakiewicza) oraz sterowanie głosem.

I właśnie VUI, staje się wyjątkowo ciekawym obszarem badawczym, ale też formą interakcji z aplikacjami. Asystenci głosowi są naszymi codziennymi towarzyszami, powoli uczymy się z nich korzystać jako konsumenci.

Ciekawe warsztaty z zakresu projektowania interfejsów głosowych organizowane są przez firmę Upside, specjalizującą się we wdrożeniach VUI.

Jak zapewniają organizatorzy warsztaty wyposażają w wiedzę, dzięki której będzie można spróbować swoich sił na ścieżce do zyskania miana Conversational Designera – a zatem:

#będziesz w stanie samodzielnie zaprojektować głosową interakcję użytkownika z produktem;
nauczysz się działać na popularnych narzędziach wykorzystywanych przy projektowaniu, prototypowaniu i wdrażaniu interfejsów głosowych;


#poznasz różnice w możliwościach Google Assistant i Amazon Alexa oraz jak je wykorzystywać w procesie projektowania;
będziesz w stanie wrócić do swojego zespołu z wiedzą i umiejętnościami pozwalajacymi działać;


#stworzysz działający prototyp Akcji na Google Assistant oraz nauczysz się obsługi najpopularniejszego silnika do przetwarzania jezyka – Dialogflow.

Szczegóły znajdziecie tutaj: https://workshops.upsidelab.io.

A już wkrótce wypatrujcie wywiadu z Katarzyną Ryniak, która przybliży temat audio-styków. Katarzyna na co dzień pomaga pomaga zrozumieć potencjał płynący z wykorzystania Google Assistant i Amazon Alexa w biznesie. Na swoim koncie ma zaprojektowanie Alexa Skill dla gry Starcraft.

Stay tuned.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *