Polityka / Społeczeństwo / Historia

Joe Rogan Podcast – Papa Smerf globalnego podcastingu. Obecnie chyba najpopularniejszy i najbardziej wpływowy z twórców w tym medium. Prosta forma – Joe + gość z najróżniejszych specjalizacji i zainteresowań. Nieformalny styl i chemia, dzięki której ciekawi ludzie opowiadają ciekawe rzeczy.

Dan Carlin Hardcore History – lekcja historii w formie słuchowiska. Trochę w amerykańskim sensacyjno-ciekawostkowym stylu. Dla osób interesujących się historią popularną dobra rzecz na dłuższe seanse.

This American Life – Program wyewoluował z reportaży radiowych. Profesjonalna dziennikarska robota. Wieloodcinkowe reportaże na aktualne i palące problemy społeczne USA i nie tylko. Seria „Serial” o mordercach skazanych w okolicznościach kwestionowanych dowodów i świadków plączących się w zeznaniach została obsypana nagrodami i dała inspirację dla netflixowych dokumentalnych seriali w stylu „Making a murderer”.

Witness – podcast BBC prezentujący wywiady z osobami będącymi świadkami epokowych (mniej lub bardziej trywialnych, bo rozpiętość od lądowania na księżycu po wynalezienie klusek instant) wydarzeń. Mocna rzecz.

Kultura

The Cine-Files – goście z serca biznesu filmowego. Mniej recenzencko, bardziej o przemyśle i aktualnościach.

Kermode on Film – Mark Kermode, krytyk filmowy Guardiana opowiada głównie o swoich filmowych obsesjach (a jest gościem, który kręcił dokumenty o Alienie, Egzorcyście, Blade Runnerze i wielu innych kultowych filmach). Jeśli myśleliście, że o jakimś filmie wiedzieliście wszystko, to przygotujcie się na upokorzenie.

Filmcast – Recenzje aktualnych filmów, seriali i oferty serwisów streamingowych. Jeśli chcecie po prostu wiedzieć co w trawie piszczy, to goście oferują przyjazną i nowoczesną formę.

The Treatment – jeśli w rozmowie o kinie bardziej podchodzi Wam forma wywiadu, to „look no further”. Gość zaprasza zarówno twórców kina autorskiego, jak i popularne nazwiska.

Idle Thumbs – podcast o grach prowadzony przez twórców ze studia Campo Santo (FireWatch). Jedyny znany mi podcast, który o grach rozmawia w kontekście doświadczenia i bez geekowego onanizmu.

DLC – gry wideo na bieżąco – targi, premiery, zapowiedzi, ale jednak dla osób, dla których gry są hobby, nie życiem.

Rooster Teeth Podcast – z kolei dla tych, dla których granie konkuruje tylko ze spaniem i przyjmowaniem pokarmów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *